Lempeä lauantain alkaa lempeällä liikkeellä ja kehonhuollolla – rauhallisia, venyttäviä harjoituksia, joissa hengitys ja liike yhdistyvät lempeäksi virraksi. Jokainen harjoitus tehdään kiireettömästi, omaa kehoa kuunnellen. Sinulla on lupa päästää irti suorittamisesta ja vain olla läsnä omassa kehossasi. Anna kehon ja mielen palautua workshopissa, joka järjestetään lempeästi infrapunalämmöllä lämpeävässä salissa.
Lempeän kehonhuollon jälkeen jatketaan äänimaljarentoutukseen, jossa pääset pehmeällä alustalla lepäilemään ja kuulemaan äänimaljojen kaunista sointua. Äänimaljojen värähtely syvärentouttaa kehosi ja mielesi. Äänet kulkevat kehon läpi, vapauttaen jännityksiä ja tuoden tasapainoa ja rauhaa koko olemukseen. Lempeän liikkeen ja äänimaljojen yhdistelmä jättää sinut kevyen, levollisen ja virkistyneen olon valtaan. Paikkoja on rajoitetusti, varaa omasi pian!
- lauantaina 21.2.2026 klo 13:40 – 15:40
- osallistumismaksu 29 €
Ohjaajana Sini Tefke – äänimaljarentouttaja, mindfulness-tunnetaitovalmentaja, kokonaisvaltainen rentoutuohjaaja ja palautumisohjaaja
Sopii Sinulle, joka
- kaipaat hengähdystä arkeesi
- haluat palauttavan ja rentouttavan hetken keholle ja mielelle
- kaipaat keholle lempeää liikettä omaa kehoasi kuunnellen
- haluat vahvistaa läsnäoloa